Jak wygląda maszyna rolnicza w dobrym stanie technicznym? To zależy od wielu czynników. Duże znaczenie ma wiek i przebieg maszyny oraz to czy w trakcie eksploatacji była odpowiednio serwisowana i konserwowana. Mówi się, że w przypadku maszyn z pewnym przebiegiem lśniąca karoseria może skrywać niespodzianki, ale zazwyczaj dobrze konserwowane maszyny są także odpowiednio serwisowane.
Intensywny sezon dobiega końca i warto zacząć myśleć o tym, jak zadbać o maszyny po okresie wzmożonej eksploatacji, tak aby za rok bez problemu znowu ruszyć do pracy. W trakcie sezonu brakuje czasu na niektóre mniej istotne naprawy i czynności konserwacyjne. Miesiące zimowe wydają się idealne do tego, by przywrócić pełną sprawność wszystkim komponentom i zabezpieczyć maszynę przed korozją oraz niekorzystnym wpływem wilgoci, oraz niskich temperatur.
Zakup koparkoładowarki do gospodarstwa może wydawać się nieuzasadniony. Okazuje się jednak, że większość użytkowników, którzy podjęli decyzję o nabyciu takiej maszyny, uważa ją za jedną lepszych inwestycji. Decyduje o tym fakt, że koparkoładowarka to sprzęt uniwersalny, który można wykorzystać zarówno do realizacji prac w gospodarstwie, jak i w trakcie wielu prac przygotowawczych i budowlanych.
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to dobry moment, żeby oderwać się na chwilę od kwestii związanych z obsługą techniczną czy zwrotem z inwestycji w nowoczesne maszyny rolnicze. Chociaż przez chwilę można pomyśleć o dużym sprzęcie jak o zabawkach, które widać w piaskownicach i domach na całym świecie. Wydaje się, że kolejna Gwiazdka to doskonały pretekst, żeby rozbudować park maszynowy najmłodszych, ale i sprawić przyjemność doświadczonym użytkownikom maszyn rolniczych.
Ile kosztuje opona do ciągnika, wszyscy wiemy. Czy warto zatem zainteresować się stanem ogumienia maszyn rolniczych pod koniec sezonu? Oczywiście, że tak. Odpowiednia konserwacja spowoduje, że opony bez problemu przetrwają zimę. Warto pamiętać, by zwrócić uwagę na kilka szczegółów.
Przeglądy stanu technicznego to definitywna podstawa. Ciężko wyobrazić sobie bez nich, by jakikolwiek pojazd był dopuszczony do ruchu drogowego lub maszyna (niezależnie od tego, czy jest to konstrukcja rolnicza czy budowlana) do pracy. Oczywiście sprzęt rolniczy lub budowlany wymaga szczególnej opieki. Sprawdź zatem, jak zadbać o to, by był on niezawodny i funkcjonalny.
Sezon w rolnictwie rozpoczyna się wczesną wiosną i kończy późną jesienią. Można więc powiedzieć, że jest to branża, w której pracy nie brakuje i trzeba przyzwyczaić się do ogromnej liczby obowiązków, zmartwień i problemów. Niemniej jednak w dalszym ciągu jest to opłacalny rynek, który dla najbardziej zaangażowanych stoi otworem – niezależnie od tego, na jaki typ upraw planujesz postawić. Przygotuj odpowiednio swoje maszyny, czyli narzędzia pracy i zacznij działać już teraz.
Sprawdź, jak do tego podejść w sposób kompleksowy i co należy zrobić. Z naszymi wskazówkami poradzisz sobie bez problemu, a w sklepie PerkozParts znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.
W każdym gospodarstwie znajdują się maszyny rolnicze, które ułatwiają pracą. Po jakimś czasie widać ślady ich eksploatacji: rysy, obicia, zadrapania i uszkodzenia. Jeżeli chcemy, by odzyskały dawny wygląd, możemy samodzielnie zadbać o ich estetykę. Na rynku są farby, które nam to umożliwią.
Dobre i sprawne maszyny rolnicze są podstawą funkcjonowania każdego gospodarstwa. Stąd starania rolników, by baza sprzętowa była nowoczesna, funkcjonalna i niezawodna. Wszyscy mają jednak świadomość, że niekiedy zdarzają się awarie, a niektóre części po prostu zużywają się z czasem. Bywa, że trzeba wymienić uszkodzone części do traktora czy innej maszyny. Warto więc mieć kontakt z autoryzowanym dealerem oryginalnych części.
Koparko-ładowarka stanowi podstawowe wyposażenie dla firm budowlano-przemysłowych. Często może być ona również przydatna w gospodarstwach rolniczych, które ze względu na profil działalności, mogą mieć zróżnicowane i nieszablonowe potrzeby.
Nie jesteś w stanie wyeliminować ryzyka awarii maszyn rolniczych. Niestety, konstrukcje mechaniczne lub mechaniczno-elektroniczne, narażone są na uszkodzenia i niekoniecznie będą one wynikać z niewłaściwej eksploatacji. Czasem jest to zwykły zbieg okoliczności.
Prowadzenie gospodarstwa rolnego to ogromna odpowiedzialność. Jest to złożona i skomplikowana forma działalności zarobkowej, wymagająca dużego poświęcenia czasu i wysiłku. Rolnicy muszą zatem szukać sposobów pozwalających na maksymalizację efektywności, bezpieczeństwa i oszczędności. Jednym z takich rozwiązań są zbiorniki do paliw, które pozwalają zrobić na terenie gospodarstwa swoją małą prywatną stację tankowania.
Maszyny rolnicze wykonują wielogodzinną, ciężką pracę w trudnych warunkach. Warto zatem zadbać o ich stan techniczny i wizualny, by wydłużyć ich żywotność do maksymalnego poziomu. Sprawdź, które materiały pomocnicze i środki chemiczne będą w stanie Ci w tym pomóc. W poniższym materiale znajdziesz informacje na temat najpopularniejszych sprawdzonych preparatów.
Niektóre dzieci bawią się lalkami i klockami, inne nie widzą świata poza samochodzikami i koparkami. Jeśli szukasz prezentu dla miłośnika zabawkowych pojazdów, zajrzyj do naszej strefy zabawek i odkryj najpiękniejsze prezenty świąteczne dla dzieci. Gwarantujemy godziny wspaniałej zabawy dla całej rodziny!
Paszowozy to urządzenia podczepiane do traktora lub samojezdne, z pionowymi lub poziomymi mieszadłami. Ich zadaniem jest mieszanie paszy, odważanie odpowiednich dawek i rozwożenie jej pomiędzy stanowiskami dla zwierząt. Najczęściej korzystają z nich hodowcy bydła mlecznego. Użytkowanie paszowozów wiąże się z wieloma korzyściami i pozwala osiągnąć nowy poziom produkcji rolnej. Osoby, które zdecydowały się na wykorzystywanie tego sprzętu w swoim gospodarstwie, zauważają wzrost zysków dzięki większej wydajności mlecznej krów. Brzmi obiecująco, prawda? A nie jest to jedyna korzyść!
Ciężko wyobrazić sobie gospodarstwa rolne bez sprzętu pozwalającego na utrzymanie czystości. Prawdopodobnie nie musimy nikogo przekonywać, że myjki ciśnieniowe, odkurzacze, czy zamiatarki to podstawa. Spróbujemy jednak udowodnić Ci, że ich jakość również ma ogromne znaczenie dla efektywności, wydajności i wygody eksploatacji – co z kolei przełoży się na satysfakcję i tempo pracy.
Mówi się, że pola wyglądają najpiękniej tuż po żniwach, kiedy silne jeszcze słońce sierpnia zachodzi, oświetlając pole pełne zwiniętych beli. Ten obraz jest charakterystyczny dla polskiej wsi i można go odnaleźć nawet na pocztówkach czy w kalendarzach. Tradycyjnie do formowania beli używa się sznurka, lecz siatka rolnicza - o czym się za chwilę przekonamy - powoli z powodzeniem go zastępuje.
Zajmowanie obu pasów drogi, stosowanie przyczep i doczepionych maszyn, które zasłaniają światła, a także bezpodstawne stosowanie „kogutów” – to najczęściej popełniane przewinienia przez rolników kierujących ciągnikami rolniczymi na drogach publicznych. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich traktorzystów, mimo to podczas wzmożonych prac polowych warto zwrócić szczególną uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii wpływających na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Ogumienie do ciągników i maszyn rolniczych zostało dostosowane przez producentów do wymagań współczesnego rolnictwa. Opony powinny spełniać kilka najistotniejszych kryteriów oceny. Należą do nich: nośność, trakcja, żywotność, ochrona i nacisk na glebę oraz oszczędność. Wielość rozwiązań dostępna na rynku sprawia, że jest możliwe znalezienie najlepszego rodzaju ogumienia do konkretnej maszyny. Jednak w tej kwestii najtwardszy orzech do zgryzienia mają rolnicy przed zbliżającą się zimą. Kiedy wymienić opony i jak je przechowywać?
Jaki olej należy zastosować do maszyny rolniczej? Czy smar rekomendowany przez producenta rzeczywiście jest najlepszym wyborem? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania można przekonać się, że dobór smarowania do ciągnika i innych maszyn nie należy do najłatwiejszych. Należy też pamiętać o możliwych wyciekach, nieobojętnych dla środowiska naturalnego. Dopasowanie strategicznych produktów, jakimi są oleje i smary, trzeba uzależnić od poziomu wyeksploatowania posiadanych urządzeń.